Język:

Szlaki

Pierzchnica - Ujny (nieznakowana trasa łącznikowa)

Pozostałe szlaki

dystans (km) wysokość m n.p.m.
Dystans
5.0 km
Czas
0:23 hh
Poziom trudności
dla początkujących
O szlaku
Najwyższy punkt
268 m
Najniższy punkt
251 m
Suma podjazdów
21 m
Suma zjazdów
8 m
Nachylenie
0.49 %
Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce startu:
brak znaków początku, Pierzchnica
Miejsce końca:
brak znaków początku, Ujny

Szlak Pierzchnica - Ujny to nieoznakowana (w czasie weryfikacji terenowej w roku 2015) trasa rowerowa o długości 5 kilometrów, łącząca szlak Green Velo z Pierzchnicą. Trasa prowadzi asfaltową drogą pomiędzy wsią Ujny, leżącą w połowie odcinka szlaku Green Velo między zalewem w Borkowie a Rakowem, a miejscowością Pierzchnica.
Ujny leżą na skraju Ciśniańsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. To pagórkowaty, silnie zalesiony teren, bardzo rzadko zasiedlony. Natomiast gminna Pierzchnica to niewielka, licząca zaledwie nieco ponad 1000 mieszkańców wieś, która była miastem od średniowiecza do Powstania Styczniowego. Zachował się w niej układ urbanistyczny typowy dla małego miasteczka oraz kościół z końca XVIII wieku z dzwonnicą i zabytkowym cmentarzem.
Z Pierzchnicy można dalej pojechać rowerem do Chmielnika, Piotrkowic czy Morawicy - odległości do tych interesujących miejscowości wynoszą po około 10 kilometrów.

Atrakcje na szlaku:

1. Pierzchnica - zabytkowy układ urbanistyczny, kościół i zespół budowli sakralnych. 2. Lasy Cisowsko-Orłowińskie.

Szlak w całości przejezdny dla roweru z sakwami / przyczepką rowerową. Szlak poprowadzony wyłącznie po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów lub po drogach lokalnych o małym i bardzo małym natężeniu ruchu pojazdów, brak niebezpiecznych skrzyżowań.

DRUKUJ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013