Język:

Szlaki

Szlak rowerowy w Nadleśnictwie Srokowo - zielony

Pozostałe szlaki

dystans (km) wysokość m n.p.m.
Dystans
9.0 km
Czas
0:43 hh
Dla kogo
Dla rowerzystów okazjonalnych
Poziom trudności
dla początkujących
O szlaku
Najwyższy punkt
56 m
Najniższy punkt
79 m
Suma podjazdów
70 m
Suma zjazdów
75 m
Nachylenie
0.78 %
Oznakowanie
Zielony
Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Północne Mazury
Miejsce startu:
Parking leśny w okolicy Osikowa
Miejsce końca:
Parking leśny w okolicy Osikowa

Krótka, niespełna dziesięciokilometrowa, oznakowana zielonymi tabliczkami trasa rowerowa, biegnąca niemal przez lasy Nadleśnictwa Srokowo. Jest jednym z trzech szlaków rowerowych, wytyczonych w tym terenie. Szlak o charakterze rekreacyjnym, nadaje się na krótką przejażdżkę.


Ogólny przebieg trasy: parking leśny w okolicach Osikowa - skraj lasu, droga na Srokowo (3,0 km) - Wilczyny (5,7 km) - Osikowo (7,5 km) - parking leśny w okolicach Osikowa (9 km).


Szlak biegnie właściwie w całości przez lasy. Nie ma tu zabytków, jedynym obiektem godnym uwagi jest stara leśniczówka w Osikowie. Trasa nadaje się na krótką przejażdżkę rekreacyjną.

Atrakcje na szlaku:

1. Lasy Nadleśnictwa Srokowo.

Szlak w całości przejezdny dla roweru z sakwami / przyczepką rowerową. Szlak poprowadzony w oddzieleniu od ruchu pojazdów, wyłącznie bezpieczne przejazdy rowerowe przez drogi publicznem wydzielone drogi rowerowe oraz drogi wyłączone z ruchu samochodowego, drogi polne, leśne i inne. Szlak o charakterze rekreacyjnym.

DRUKUJ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013