Język:

Wydarzenia

52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

niedziela, 14 lipca 2019, 00:00 - niedziela, 4 sierpnia 2019, 23:00

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Nad Zalewem Wiślanym
Miejsce:
Bazylika Archikatedralna, ul. Katedralna 8, 15-340 Frombork

67 głosów, w tym 51 – organy główne (4 manuały i pedał), 16 głosów organy chórowe (2 manuały i pedał). Całość łączy jeden kontuar, znajdujący się w nawie głównej, pod organami głównymi… takie są fromborskie organy obecnie.

Ich szerokie możliwości brzmieniowe, a także znakomita akustyka katedry sprawiają, że organowe koncerty we fromborskiej katedrze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno koncertujących organistów, jak i słuchaczy, licznie koncertujących w corocznych letnich spotkaniach z muzyka organową. Według opinii wielu z nich, fromborskie organy należą do grupy najpiękniejszych i najlepszych instrumentów w Polsce.

Nic zatem dziwnego, że w tym niezwykłym miejscu już po raz 52. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Każdego roku przyciąga on wirtuozów, którzy do perfekcji opanowali ten trudny instrument.

Coroczny cykl koncertów organowych, organizowany od 1967 r. Prezentacja światowej sławy muzyków.

Ideą przewodnią koncertów jest szeroko rozumiana promocja muzyki poważnej dla szerokiego grona odbiorców. Na program festiwalu składają się koncerty organowe i kameralne, które odbywają się cyklicznie, w każdą niedzielę, w miesiącach letnich.

 

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013