Język:

Wydarzenia

OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE ”

piątek, 21 sierpnia 2020, 09:00 - niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:00

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Polesie
Miejsce:
plac 3 Maja, 22-300 Krasnystaw

Chmielaki to największa plenerowa impreza w tej części Polski, w której bierze udział dziennie ponad 40 tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy.

Pierwsze Chmielaki odbyły się w dniach 11-12 września 1971 roku i miały charakter regionalny. O 1977 roku stały się imprezą ogólnopolską, w której uczestniczyły browary, twórcy ludowi i artyści z całego kraju, a także z zagranicy.

W ciągu czterdziestu lat na chmielakowych koncertach wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki, a także artyści zagraniczni (m.in. Gipsy Kings, Boban Markovic Orchestra, InGrid, Velvet czy Ray Wilson).

W ostatnim czasie formuła Chmielaków zyskała dużo nowych i atrakcyjnych elementów, nie tracąc jednocześnie swego tradycyjnego charakteru. Ewolucja święta na przestrzeni ostatnich lat zmierza ku wypracowaniu statusu i rangi Chmielaków jako renomowanego i najważniejszego w Polsce wydarzenia promującego kulturę piwa.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013