Język:

Miejsca

DOM MYŚLIWSKI „SAGALASÓWKA”

Gospodarstwa agroturystyczne

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Warmia i okolice
Odległość od Green Velo
18.9 km
Kontakt
Adres:
Krzykały 28, 11-130 Orneta
Telefon:
+48 506 445 050
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Atrakcje turystyczne naszej okolicy to niewątpliwie miasto Orneta z gotyckim kościołem i ratuszem z XIV w. wybudowanymi tu przez Państwo Krzyżackie na miejscu staropruskiego grodu Warmów. Nie opodal, we wsi Wapnik znajduje się kurhan (grobowiec) znanego ze źródeł wodza Pogezan z okresu drugiego powstania pruskiego – Autume. Nową atrakcją naszej gminy – wciąż przywracaną do świetności – jest sieć bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej, należących do tzw. Trójkąta Lidzbarskiego a mających chronić stolicę Prus Wschodnich – Królewiec.

Warmia to też inne miejscowości ze swoją historią i zabytkami. W promieniu 50 km od Ornety znajdują się m. in.: Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Frombork. Charakterystyczne dla Warmii są przydrożne kapliczki i krzyże świadczące o katolickiej tradycji regionu.

W każdym pokoju znajduje się telewizor LCD z dostępem do telewizji cyfrowej naziemnej oraz internet bezprzewodowy WiFi.

Dom wyposażony jest w sprzęty ułatwiające opiekę nad dziećmi (min. krzesełka i łóżeczka dziecięce, wanienkę, nocniczki, naczynia dla dzieci, mikrofalówkę, pralkę, suszarkę).

Duża, przestronna kuchnia zapewnia komfort w przygotowywaniu posiłków. Dodatkowo zapewniamy dostęp do lodówki, czajnika elektrycznego oraz zestawu kawowo – herbacianego.

Zaopatrzenia można dokonać w odległej o 3 km Ornecie, gdzie znajdują się supermarkety i sklepy prywatne. Nasi Goście mogą liczyć na przyjaznych gospodarzy, mieszkających tuż obok, którzy chętnie udzielą interesujących informacji.

W przypadku pobytu dwutygodniowego oraz korzystania z pełnego wyżywienia i dla grup zorganizowanych przewidujemy wysokie rabaty.

W przypadku specjalnej diety prosimy o informację na ten temat przy rezerwacji noclegów.

50% ZNIŻKI DLA DZIECI DO 6 LAT, DZIECI DO LAT 2 – GRATIS!

Nieodpłatnie w cenie noclegu: łóżeczko z pościelą dla niemowląt – bezpłatnie (po uprzedniej rezerwacji), pralka, żelazko, ręczniki, rowery, domowe przetwory (dżemy, soki, warzywa marynowane i nalewki własnego wyrobu)

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013