Język:

Miejsca

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

Muzea, parki etnograficzne, skanseny

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
0.01 km
Kontakt
Adres:
Oseredek 123, 22-672 Susiec, Oseredek
Telefon:
84 6654410
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku jest instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Susiec. Mieści się ono w nowo wybudowanym budynku w centrum wsi i prezentuje bogaty zestaw eksponatów związanych z pożarnictwem.

Historia Muzeum Pożarnictwa w Oseredku to historia st. ogniomistrza w stanie spoczynku, Jana Łasochy, wieloletniego Komendanta Gminnego Związku OSP w Suścu. To dzięki wielkiej pasji Pana Jana, który przez dziesiątki lat zbierał, odkupował i gromadził eksponaty, udało się stworzyć niepowtarzalny w skali regionu obiekt.

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku służy lokalnej społeczności i turystom odwiedzającym Roztocze, jako miejsce poszerzania wiedzy o kulturze polskiego pożarnictwa. Muzeum stara się zachować materialne ślady działalności strażaków i oddziaływuje na tworzenie postaw ludzi oraz umacnianie      i rozwój straży pożarnych.

W muzeum można prześledzić, jak ludzie bronili sie przed ogniem, który czasem  z przyjaciela człowieka ułatwiającego utrzymanie się przy życiu i osiągnięcie coraz wyższego poziomu życia stawał się nieraz niszczycielskim żywiołem.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013