Język:

Miejsca

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

Muzea

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
0.01 km
Kontakt
Adres:
Oseredek 123, 22-672 Susiec, Oseredek
Telefon:
84 6654410
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku jest instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Susiec. Mieści się ono w nowo wybudowanym budynku w centrum wsi i prezentuje bogaty zestaw eksponatów związanych z pożarnictwem.

Historia Muzeum Pożarnictwa w Oseredku to historia st. ogniomistrza w stanie spoczynku, Jana Łasochy, wieloletniego Komendanta Gminnego Związku OSP w Suścu. To dzięki wielkiej pasji Pana Jana, który przez dziesiątki lat zbierał, odkupował i gromadził eksponaty, udało się stworzyć niepowtarzalny w skali regionu obiekt.

Muzeum Pożarnictwa w Oseredku służy lokalnej społeczności i turystom odwiedzającym Roztocze, jako miejsce poszerzania wiedzy o kulturze polskiego pożarnictwa. Muzeum stara się zachować materialne ślady działalności strażaków i oddziaływuje na tworzenie postaw ludzi oraz umacnianie      i rozwój straży pożarnych.

W muzeum można prześledzić, jak ludzie bronili sie przed ogniem, który czasem  z przyjaciela człowieka ułatwiającego utrzymanie się przy życiu i osiągnięcie coraz wyższego poziomu życia stawał się nieraz niszczycielskim żywiołem.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013