Język:

Wydarzenia

79. Tour de Pologne 2022

sobota, 30 lipca 2022 - piątek, 5 sierpnia 2022

Miejsce:
Rynek , 25-001 Kielce

Z Kielc do Krakowa przejadą zawodnicy, którzy w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2022 mierzyć się będą z wymagającą trasą 79. edycji wyścigu Tour de Pologne.

Po drodze zawitają do 3 regionów Polski Wschodniej. We wszystkich relacjach zobaczymy zatem zakątki województwa świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Kolarze finiszować będą w Małopolsce.
– Staraliśmy się przygotować kompleksową trasę i wygląda na to, że dokładnie taka jest. Pozostaje więc czekać aż do walki ruszą kolarze.– mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologlne.
Naorodwy wyścig rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a skończy 5 sierpnia jazdą z Valsir Skawina do Krakowa. Odcinki będą się kończyły między innymi w Lublinie, Zamościu, Przemyślu, Sanoku i Rzeszowie.

Zawodnicy będą mieć do pokonania następujące etapy:
Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM
Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM
Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM
Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM
Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM
Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM
Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KM

Patrząc na etapy i ich profile, zanosi się na znakomity wyścig. Trudne warunki będą czekały na nich już trzeciego dnia w Przemyślu, gdzie peleton pokona stromą (15 proc.) i wąską drogę na Kopiec Tatarski.
Według Czesława Langa, przetasowania mogą nastąpić także na czwartym odcinku, gdy kolarze będą ścigali się w Bieszczadach oraz piątym, z podjazdami na Pogórzu Dynowskim. A nawet jeśli tam nie będzie zmian w klasyfikacji generalnej, to po dwóch trudnych dniach, trzeba będzie mieć siłę na czasówkę. Łącznie w ciągu siedmiu dni peleton pokona 1227 kilometrów.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013