Język:

Wydarzenia

Festiwal Folkowisko w Gorajcu

czwartek, 11 lipca 2019 - niedziela, 14 lipca 2019

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Roztocze
Miejsce:
Gorajec, 37-611 Gorajec

Folkowisko to mały, klimatyczny, robiony przez ludzi z pasją festiwal. Organizatorzy w lipcowe dni i noce zabierają uczestników w podróż na Wschód. Wydarzenia odbywają się w niewielkiej wsi Gorajec, na pograniczu polsko-ukraińskim.

Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec – magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła.

Nie sposób wymienić wszystkich rajdów, warsztatów, pokazów i spontanicznych wydarzeń Folkowiska. Podczas festiwalu organizowane są debaty, pokazy filmowe, koncerty, rajdy terenowe, warsztaty umiejętności ludowych, spektakle teatralne, gry wiejskie i wieczory opowiadaczy. Celem imprezy jest kultywacja dziedzictwa kulturowego narodów zamieszkujących Galicję przed II wojną światową. Jednym z głównych zadań, jakie stawiają sobie organizatorzy, jest połączenie tradycji z nowoczesnością, nadając kulturze ludowej nową formę. Folkowisko ukazuje polską wieś taką, jaka ona obecnie jest.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013