Język:

Wydarzenia

XIX Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza

czwartek, 12 lipca 2018 - niedziela, 15 lipca 2018

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Roztocze
Miejsce:
Narol, Narol

Gminny Ośrodek Kultury w Narolu serdecznie zaprasza na tegoroczną edycję Jarmarku Galicyjskiego – Smaki Roztocza w dniach 12 – 15 lipca 2018 r

Organizatorzy w czwartek zapraszają na premierę spektaklu przygotowaną przez Teatr Amatorski „FLORIANUM”. W piątek odbędzie się konferencja pn. „Dobrodziejstwo Polskich Lasów”. Na kulminację wydarzenia w sobotę przygotowano wiele atrakcji.

Imprezą towarzyszącą Jarmarku będą rozgrywki sportowe piłki nożnej przeprowadzone na narolskim stadionie. Wokół rynku w Narolu odbędzie się wielobarwny Jarmark, który poprowadzi uczestników przez kiermasz rękodzielników, warsztaty ginących zawodów, ryneczek produktów tradycyjnych, pokazy i liczne konkursy kulinarne, nie zabraknie również miasteczka z atrakcjami dla dzieci. To wszystko w jeden dzień, a na scenie muzycznej wystąpi ciekawy zestaw zespołów od folkowych klimatów – Zespół Pieśni i Tańca VAGONAR ze Słowacji, z tym ambitniejszym repertuarem – THE HARPAGANS oraz DZIKIE JABŁKA, po muzykę współczesną i bardziej rozrywkową – DE MONO.

Całe wydarzenie zwieńczy niedzielna rodzinna feta na stadionie sportowym. Tam również odbędzie się turniej piłki nożnej o „Puchar lata 2018”. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły i jako gwiazda wieczoru wystąpi Zespół BLAYZERS. Sobotnią i niedzielną noc zwieńczy dyskoteka pod gwiazdami. W ramach wydarzenia odbędzie się również szereg konkursów kulinarnych, m.in. konkurs pn. „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro” (Kulinarny Puchar Polski) oraz „Spod Galicyjskiej Strzechy” .

 

 

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013