Język:

Wydarzenia

Ride 4 Women - Rowerowy Rajd dla Kobiet przeciwko nowotworom

wtorek, 10 lipca 2018, 15:00-18:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Sandomierska 249, 25-330 Kielce

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z Europejskim Towarzystwem Ginekologii Onkologicznej (ESGO) oraz Europejską Siecią Młodych Ginekologów Onkologów (ENYGO) zaprasza 10 lipca na Ride 4 Women – rowerowy Rajd dla Kobiet przeciwko nowotworom. Tego dnia grupa ginekologów onkologów z całej Europy przejedzie na rowerach przez Kielce, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową i promować zdrowy styl życia oraz badania profilaktyczne (cytologię). Dołączmy do tego peletonu, pokażmy, że Kielce chcą być zdrowym miastem promującym profilaktykę onkologiczną.

 

Doktor Kamil Zalewski z Kliniki Ginekologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, jednocześnie prezydent Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów oraz  profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zachęcają do udziału w tym wydarzeniu i wspólny przejazd przez Kielce przedstawicieli stowarzyszeń oraz sympatyków kolarstwa i turystyki rowerowej  10 lipca o godzinie 16.00 na trasie ul. Sandomierska – centrum Kielc – Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Co roku w wakacje około 15-20 ginekologów onkologów z Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) i Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów (ENYGO) w czasie swojego urlopu jedzie rowerami przez Europę promując zdrowy tryb życia, profilaktykę onkologiczną oraz wiedzę, że po zakończonym leczeniu onkologicznym można dalej żyć. Wśród uczestników są osoby z różnych krajów Europy, których pasją jest kolarstwo i w ten sposób chcą propagować bliskie ich sercu wartości. Autorem pomysłu i liderem grupy jest dr Rene Laky z Kliniki Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Graz (były prezydent ENYGO). Kolarze jadą zatrzymując się w ośrodkach onkologicznych, gdzie zazwyczaj mają miejsce pikniki profilaktyczne, kampanie edukacyjne, konferencje prasowe. W 2018 roku jadą z Tallina do Wiednia, na ich trasie w Polsce znalazły się Lublin i Kielce.

Zbiórka: 10 lipca, godz. 16.00, ul. Sandomierska 249, w Kielcach, parking Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Panie w wieku 25-59 lat będą mogły w tym dniu skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych w cytobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w godzinach 15-18 – bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO, ul. Artwińskiego 3 w Kielcach.

 

Zgłoszenia uczestników: rzecznik@onkol.kielce.pl, tel. 665 553 344

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013