Język:

Wydarzenia

Predathlon Turtul 2020

sobota, 29 sierpnia 2020, 09:00-18:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Miejsce:
Turtul, Suwałki

Wiesz, gdzie spędzisz ostatni weekend wakacji? Może warto podjąć wyzwanie wziąć udział w jednych zawodach i zaliczyć trzy dyscypliny i cztery aktywności?

Co powiecie na 11 kilometrów na rowerze, tak na rozgrzewkę? Potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego.

Start i meta tych zawodów niepodobnych do innych to Turtul - siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

"Impreza na stałe wpisuje się w sportowy krajobraz północno-wschodniej Polski. Zawody organizowane w niesamowitej scenerii Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Okraszone wspaniałą atmosferą roztaczaną przez organizatorów i udzielającą się silnie uczestnikom i kibicom. Nie dla samej jednak atmosfery przyjeżdżają tu ludzie z całej niemal Polski. Krew, pot i łzy zostawione na wymagającej trasie - to jest to, na co decydujesz się zapisując datę Predathlon'u w swoim zeszycie startów na 2019 rok. Nie od parady nazwa imprezy nawiązuje do słynnego łowcy, którego przechytrzyć i zwyciężyć było nie lada sztuką. Pomimo czwartej już edycji nadal świeży pozostaje pomysł samych zmagań, łączących w sobie trzy dyscypliny: rower, kajak i bieg."


Imprezie towarzyszyć będą:
- Predathlon Run -14 km. Oprócz zmagań na dystansie głównym można zmierzyć się z częścią biegową trasy przebiegając ją w ramach Predathlon Run.
- Predathlon Nordic Walking - 14 km. Dla miłośników chodzenia z kijkami
- Predathlon Kids - znajdzie też coś dla siebie spragnione wrażeń i zmagań dziecko – bieg z przeszkodami w naturze.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013