Język:

Wydarzenia

Maratony Kresowe 2019 -Wigry MTB Maraton - Krzywe

niedziela, 15 września 2019

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Miejsce:
Krzywe 82, 16-402 Suwałki

Wyjątkowy wyścig, którego trasa prowadzi przez Wigierski Park Narodowy. Trasa powinna usatysfakcjonować nawet wymagających kolarzy górskich. Tereny mają bajkową urodę. W tym wyścigu trzeba wystartować koniecznie! Szczególnie, że w posezonowej ankiecie Wigry MTB Maraton został uznany za najlepszy wyścig sezonu 2018.
Wyścig jest organizowany z Gminą Suwałki (wiejską) oraz Wigierskim Parkiem Narodowym. Organizatorzy planują ulokować start wyścigu przed siedzibą WPN w miejscowości Krzywe. Piękne miejsce, które tworzy wspaniałą oprawę, ale także klimat do relaksu i wypoczynku po wyścigu. Dodatkowo do plaży nad jeziorem Krzywe jest tylko chwila spacerem. W ubiegłym roku wielu zawodników po wyścigu skorzystało z orzeźwiającej kąpieli.
Trasa jest interwałowa i dynamiczna, przez co dość wymagająca. Nie ma czasu na nudę. Na pewno najlepsi będą mieli gdzie powalczyć, zaś wszyscy przyjemnie się zmęczyć. Na pierwszych kilometrach będzie trochę szerokich szutrów dla swobodnego rozjechania się stawki zawodników. Podłoże wszędzie jest dość twarde. Poza kilkoma partiami singli jest gdzie wyprzedzać. Trasa jest też bardzo urozmaicona. W ubiegłym roku dołozono ciekawy, dziki odcinek tras narciarstwa biegowego. Jest trochę odmienny od pozostałej części trasy, gdyż podłoże jest tam dość miękkie. Taki fragment to rzadkość na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, gdyż pozostałe szlaki są dość intensywnie uczęszczane.
Do Gminy Suwałki warto przyjechać na cały weekend. Po rocznej przerwie, w sobotę przed naszym wyścigiem odbędzie się “Desant na Jesionową Górę” organizowany przez drużynę MTB Suwałki.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013