Język:

Wydarzenia

Ogólnopolski Rajd Rowerowy - Grand Prix Amatorów na Szosie w Siemiatyczach

sobota, 14 września 2019, 11:00-17:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Dolina Bugu
Miejsce:
ul. Nadrzeczna 29, 17-300 Siemiatycze

Ostatnią serię rajdów w tegorocznej edycji „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” rozpoczynaja pełne uroku Siemiatycze. Na Podlasiu uczestnicy zapuszczą się w położone na północ od Bugu tajemnicze i rzadko odwiedzane tereny tuż przy wschodniej granicy Polski, rozlokowane gdzieś pomiędzy Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym a leśnymi rezerwatami przechodzącymi dalej w Puszczę Białowieską.

Oprócz flirtu z wyjątkową przyrodą – powoli chylącą się ku jesieni – będzie okazja przyjrzeć się bliżej miejscom ciekawym, a nawet niezwykłym. Wprowadzenia do lokalnych zwyczajów i klimatów dokonają startowe Siemiatycze. Wkrótce potem przyjdzie przejechać niemal u stóp legendarnej góry Grabarki, centrum kultu prawosławnego, a mniej więcej w połowie trasy – przez Kleszczele, czyli miejscowość tak charakterystyczną, że trudno ją pomylić z inną [aktualizacja: w związku z rozbudową i czasowym zamknięciem drogi, w tym roku o Kleszczele uczestnicy otrą się symbolicznie]. Tym samym organizatorzy postarają się wydobyć to co najlepsze (i możliwe w wydaniu szosowym) z biegnącego przez okolicę rowerowego szlaku Green Velo – choć jednocześnie spodziewamy się, że droga powrotna spodoba się Wam jeszcze bardziej!

Całkowity dystans wyniesie 103 km. Trasa – oprócz tego, że oznakowana strzałkami na asfalcie – jest bajecznie prosta w nawigacji (wystarczy spojrzeć na kilometrówkę, gdzie liczba zmian kierunku jazdy jest rekordowo mała).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku” – będą stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony… A ponieważ jest to ostatnia seria tegorocznych rajdów, to zachęcamy, by „rozmowom kuluarowym” nadać szerszy wymiar i przenieść je na popołudnie/wieczór do pobliskich Serpelic, gdzie będzie stacjonować spora grupa Frajdowców!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013