Język:

Wydarzenia

Ogólnopolski Rajd Rowerowy - Grand Prix Amatorów na Szosie w Janowie Podlaskim

niedziela, 15 września 2019, 11:00-17:00

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Dolina Bugu
Miejsce:
Plac Partyzantów, 21-505 Janów Podlaski

Wzdłuż północnej granicy woj. lubelskiego rozciąga się wspaniała kraina niezmąconego spokoju o administracyjnie podchwytliwej nazwie „Podlaski Przełom Bugu”. A w samym sercu utworzonego tam parku krajobrazowego – pośród pachnących zielenią lasów oraz łąk i pól ciągnących się aż za horyzont – leży owiany legendami Janów Podlaski. I to właśnie tam zapraszamy Was na ostatni w tegorocznej edycji rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”.

Choć cała trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie i sielankowo, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy odcinek prowadzący z Terespola wzdłuż Bugu do Janowa Podlaskiego. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też ważnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że jezdnia szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Jest to jednocześnie uznawany przez wielu jeden z najciekawszych fragmentów szlaku Green Velo (zachodzi więc możliwość spotkania też innych rowerzystów!). Zastrzegamy jednak, że panująca cisza zapewne nie będzie absolutna – oprócz szumu kół i napędów będą ją bowiem przerywać przychodzące czwórkami sms’y oznaczające, że do Waszych telefonów próbują dobrać się operatorzy białoruskich sieci komórkowych ;)

Całkowity dystans wyniesie 112 w większości łatwych kilometrów, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość mocno ograniczone (trasa długości 99km – pomijająca najciekawsze fragmenty, za to z dodatkowym odcinkiem „po dziurach” jest raczej mało atrakcyjną alternatywą…).

Po rajdzie zapraszamy wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach, a także do kuluarowych rozmów oraz do „frajdownego sklepiku” – będą stroje kolarskie, potówki, czapeczki, buffy, rękawki, skarpetki, t-shirty, bidony…

A ponieważ jest to rajd kończący tegoroczną edycję, to z pewnością pokusimy się też o krótkie podsumowanie oraz wręczenie nagród i upominków w Klasyfikacji Generalnej. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by „podsumowanie i rozmowy kuluarowe” po oficjalnym zakończeniu przenieść na dalszą część popołudnia.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013