Język:

Wydarzenia

Warsztaty serowarskie i chlebowe

sobota, 7 grudnia 2019, 11:00 - niedziela, 8 grudnia 2019, 15:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Dolina Biebrzy i Narwi
Miejsce:
Woźnawieś 30a, 19-206 Rajgród

W grudniu już po raz kolejny Akademia Siedliska zaprasza na warsztaty, podczas których będzie można warzyć sery i piec chleby na zakwasie na Podlasiu. Spotkanie to dwudniowy, intensywny kurs warzenia serów.
W tym czasie poznasz sekrety wytwarzania podstawowych serów, a pozyskana wiedza pozwoli Ci już samodzielnie wytwarzać znane sery, a nawet tworzyć własne serowe kompozycje.
Pierwszy dzień warsztatów rozpocznie się od wspólnego zrobienia Sera Korycińskiego. Potem już samodzielnie, przy dwuosobowych stanowiskach będziesz warzył własne sery. Pierwszy będzie tzw. Ser Żuławski zwany też Hand Kase. Od Ciebie będzie zależało czy zrobisz go jako ser dojrzewający czy do szybkiej konsumpcji. Pierwszy dzień warsztatów zakończy się zrobieniem Goudy. W przerwach technologicznych uczestnicy nie będą próżnować - przygotują zaczyn na chleb na zakwasie.
Drugiego dnia nadejdzie czas na  prawdziwe Camemberty i sery typu Oscypek. Nie zabraknie także góralskiej Gołki oraz pieczenia chlebów na zakwasie.
Zrobione sery zabierzecie ze sobą do domu do zjedzenia w gronie przyjaciół lub do dalszego dojrzewania (Gouda i Camembert).
Organizatorzy pracują na podpuszczce mikrobiologicznej także nasze sery są idealne dla wegetarian.
Sery powstają na mleku krowim ale szeroko omawiane są różnice związane z serami owczymi i kozimi.
Osoby zainteresowane będą mogły nabyć zestawy startowe.
Na zakończenie, uczestnicy otrzymają dyplomy ukończenia warsztatów oraz materiały zawierające przepisy.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013