Język:

Miejsca

Galeria Sztuki Współczesnej "Winda"

Galerie sztuki

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.9 km
Kontakt
Adres:
Plac Moniuszki 2b, 25-334 Kielce
Telefon:
41 367 67 11 lub 722 wewn. 262
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Galeria Sztuki Współczesnej „Winda" mieści się w potężnym gmachu Kieleckiego Centrum Kultury w pomieszczeniach malarni teatralnej, która dotychczas była wykorzystywana do przygotowywania elementów scenograficznych. W 2004r. poddano ją generalnemu remontowi, tworząc nowoczesną i wielofunkcyjną przestrzeń Galerii Sztuki.

 

Powierzchnia Galerii to 340 m2 i wysokości 6m. Na wysokości 3,20 m przebiega pomost o szerokości 1m.  Do głównej sali Galerii dochodzi olbrzymia winda towarowa o wymiarach 8,5m x 2,15m szer. I wysokości 2,5m  dająca organizatorowi nowe szanse na zagospodarowanie przestrzeni jak i dowóz do Galerii olbrzymich elementów scenografii. Sala wystawiennicza posiada liczne okna z możliwością ich szczelnego osłonięcia oraz 9 świetlików, które dają piękne naturalne światło. Na półpiętrze Galerii znajduje się barek „Cafe Winda", gdzie odwiedzający Galerię  mogą napić się kawy i „z lotu ptaka" podziwiać reprezentowane aktualnie ekspozycje. Galeria posiada  zabezpieczenia w postaci alarmu, drzwi antywłamaniowych oraz 24 godzinny monitoring.

 

Ze względu na specyficzny rodzaj wnętrza (industrialne, bardzo nowoczesne)-Galeria specjalizuje się w  prezentowaniu najprzeróżniejszych form sztuki nowoczesnej, nie stronimy jednak od reprezentowania dzieł o znaczeniu historycznym bądź kolekcjonerskim. Przestrzeń Galerii daje możliwość wszechstronnego działania  w szerokim kontekście kulturowym. Organizowane są tu wystawy ale również spotkania autorskie, dyskusje,  projekcje filmów, pokazy mody, etc.

 

Informacje praktyczne:
Cennik biletów:
Wstęp bezpłatny

 

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach
ul. Sienkiewicza 29
25-007 Kielce
tel.  41 348 00 60
e-mail: informacja@swietokrzyskie.travel

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013