Język:

Wydarzenia

Maratony kresowe – Puchar Polski MTB XCO Białystok

niedziela, 11 kwietnia 2021

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska
Miejsce:
15-089 Białystok

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB organizowane są od 2009 roku. Odbywają się one na terenie Polski Wschodniej (najwięcej w województwie podlaskim) oraz na Białorusi – w okolicach miasteczka Sopoćkinie.

Cykl Maratonów to ścisła czołówka największych imprez rowerowych w Polsce. Odbywają się w atrakcyjnie turystycznie miejscowościach. Trasy dostarczają wielu niezwykłych doznań sportowych, prezentują piękno przyrody i krajobrazu.

W wyścigach startują zarówno zawodnicy, jak i amatorzy. Wszystko pod hasłem „Pasja – Rywalizacja Przyjaźń”.

Przed sezonem Maratonów Kresowych organizatorzy zapraszają na imprezę w formule olimpijskiej kolarstwa górskiego: Puchar Polski MTB XCO “Rusza Peleton". Wyścig ma już niemal dwadzieścia lat tradycji. W tym roku ponownie znalazł się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), ale z wyższą kategorią, czyli C2. Dla zawodników Elity i kategorii Junior oznacza to wyższe nagrody finansowe i większe zdobycze punktowe do rankingów UCI.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013