Język:

Miejsca

Zespół Pałacowo-Parkowy "Dzięki"

Zamki, pałace, dwory

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
9.17 km
Kontakt
Adres:
Wiązownica Kolonia 31, 28-200 Staszów
Telefon:
609 392 162
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Na skraju Wyżyny Sandomierskiej we wsi Wiązownica Kolonia położony jest Zespół pałacowo- parkowy „Dzięki”. Został wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku w stylu neogotyckim z elementami mauretańskimi. Ten historyczny budynek przepełniony jest rosyjską kulturą. Znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, stanowi bardzo dobre miejsce na wypoczynek dla osób szukających kontaktu z przyrodą. Pośród łąk, lasów, żabiego koncertu mozna zaznać relaksu i wyciszenia. Spadkobierca pałacu Dzięki opowie niesamowite historie oraz poczęstuje rosyjskim piwem.

W obrębie pałacu mieści się dąb Sobieskiego. Został posadzony ręką króla Jana III Sobieskiego podczas przemarszu wojsk po wiedeńskiej wiktorii. Dąb ma 331 lat. Ponadto można zobaczyć ruiny dawnej wozowni oraz lodowni w której, jak głosi legenda istnieje podziemne przejście do pobliskiego kościoła.

W odległości 1 km od pałacu znajuje się obiekt noclegowy z  4 pokojami dwuosobowymiz łazienkami. Obiekt świadczy pełne wyżywienie oraz prowadzi organizację wycieczek rowerowych szlakiem Doliny Kacanki.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013