Język:

Wydarzenia

Suwalskie Tropy Race

sobota, 23 lipca 2022, 08:00 - poniedziałek, 25 lipca 2022, 19:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Miejsce:
7, 16-402 Huta

Suwalskie Tropy Race to długodystansowe terenowe zawody rowerowe po wyznaczonej trasie. Jest to pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do wieloletniej tradycji zawodów na orientację Mazurskie Tropy.

Zamiast mapy otrzymacie ślad GPS, który będzie wyznaczał trasę przejazdu. Tworzy ją pętla, przebiegająca przez malownicze zakątki północno – wschodniej Polski: Suwalszczyzny i Pojezierza Ełckiego. Organizatorzy poprowadzili ją na dwóch dystansach do wyboru – 500 km oraz 200 km,  głównie drogami szutrowymi i dobrze przejezdnymi ścieżkami terenowymi. Tak więc sprawdzą się tu zarówno rowery mtb, przełajowe jak i gravelowe. Twój przejazd będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy trackera GPS i ogólnodostępnej aplikacji.

Rajd rozgrywany jest w formule samowystarczalności. Jedziesz bez wsparcia, ale oczywiście możesz jechać w parach lub grupie. Sam decydujesz gdzie zrobić postój, wykąpać się w jeziorze czy zatrzymać na nocleg. Oczywiście możliwa jest też jazda non-stop, choć wtedy na pewnym odcinku ominą Cię niezwykłe krajobrazy w jakie obfituje trasa.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013