Język:

Wydarzenia

Kiermasz Wielkanocny | Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

niedziela, 2 kwietnia 2023, 09:00-18:00

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Miejsce:
Rynek Wielki w Zamościu , 22-400 Zamość

Kolorowe kramy pełne pisanek, baranków, serwetek i innych rozmaitości w otoczeniu renesansowej architektury Rynku Wielkiego w Zamościu. Twórcy ludowi nie tylko zaprezentują swoje prace, ale również zdradzą tajniki ich wyrobu.

Od 1977 roku w Niedzielę Palmową na Rynku Wielkim w Zamościu odbywa się Kiermasz Wielkanocny, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Na kiermasz zjeżdżają się twórcy ludowi z całego regionu. Można kupić i obejrzeć pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także podejrzeć metody ich wyrabiania. Tradycyjnie już podczas kiermaszu rozstrzygany jest Konkurs Wielkanocny.

Organizatorami kiermaszu i konkursu są: Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Zamościa.

Więcej informacji na STRONIE

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013