Język:

Miejsca

Trójstyk Granic „Wisztyniec” (PL, LT, RU)

Zabytki techniki

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Odległość od Green Velo
0.14 km
Kontakt
Adres:
Bolcie
Telefon:
+48 87 565 92 72
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

W miejscu styku 3 państw: Polski, Litwy i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego stoi ozdobny, granitowy ostrosłup z godłami 3 sąsiadujących państw i napisem w języku danego państwa.

Nosi nazwę „Wisztyniec”. Bezpłatne publiczne dojście do niego zapewnia 200m (asfaltowa) ścieżka pieszo-rowerowa po dawnym pasie granicznym m. Polską a Litwą, a wcześniej 250 m drogi lokalnej od parkingu przy DW 651. Całym tym odcinkiem prowadzi ścieżka poznawcza „Trójstyk granic – biegun zimna” (tablice informacyjne z mapami w języku polskim, litewskim, angielskim i rosyjskim). Na planszy znajdującej się najbliżej trójstyku przedstawione zostały zasady, jak poruszać się w tej nadgranicznej strefie. Trzeba pamiętać, że Rosja nie należy do strefy Schengen.

 

 

Dojazd od szlaku Green Velo: 130 metrów w lini prostej, a 420 metrów od parkingu. Dojazd po drodze szutrowej do ścieżki przyrodniczej i dalej ścieżką asfaltową do samego obiektu - znaku Trójstyk Wisztyniec. Obiekt znajduje się z dala od innych zabudowań. Jest to teren styku trzech granic: Polski, Litwy i Rosji. Teren zadbany, czysty. Kilka tablic informacyjnych o obiekcie, krajobrazie oraz informacja o zakazie przekraczania i fotografowania terenu należącego do Rosji. Monitorowany parking samochodowy.

Opinia audytora

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013