Język:

Miejsca

Zamek królewski w Stopnicy

Zamki, pałace, dwory

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
26.78 km
Kontakt
Adres:
Kazimierza Wielkiego 15
Telefon:
+48 41 377 98 50
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

W Zamku Królewskim ufundowanym przez Kazimierza Wielkiego (XIVW.), funkcjouje Gminne Centrum Kultury, które dysponuje pow. 1,9 tys. m2. W GCK, mieści się m. in. ekspozycja zbiorów muzealnych o charakterze lokalnym, sala widowiskowa, sale konferencyjno-szkoleniowe, pracownie dla młodzieży, biblioteka, czytelnia, pracownie komputerowe, studio nagrań, pokoje gościnne. Wstęp do obiektu, oraz korzystanie z parku rozrywki w jego sąsiedztwie, ma charakter nieodpłatny. Kompleks jest objęty monitoringiem.

Przy GCK znajduje się swoisty park rozrywki: rowerowe miasteczko drogowe, stadion piłkarski, wielofunkcyjne, poliuretanowe boisko sportowe, które zimą adoptowane jest na lodowisko, bieżnia lekkoatletyczna, kort tenisowy, siłownia zew. oraz wew. klub fitness, sezonowy basen z rozsuwanym zadaszeniem wraz z brodzikiem dla dzieci, plac zabaw, góra saneczkowa, skatepark, altana grillowa, boisko do siatkówki plażowej, ścieżki turystyczne; staw, na którym można uprawiać sporty wodne, piramidy linowe.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013