Język:

Miejsca

Zalew we Frampolu i jego okolica

Kąpieliska i inne akweny

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
12.89 km
Kontakt
Adres:
Fabryka
Telefon:
48 84 685 75 09
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Przyciągający co roku rzesze wczasowiczów zalew we Frampolu to nowoczesny obiekt, zmodernizowany w 2012 roku. Położony jest w urokliwym otoczeniu, co w połączeniu z nową infrastrukturą i bezpłatnym dostępem do sprzętu wodnego sprawia, że cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców i przyjezdnych.

Kąpielisko powstało w ramach projektu "Stworzenie nowego produktu turystycznego Gminy Frampol poprzez urządzenie kąpieliska na zalewie we Frampolu wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Oprócz parkingów i ścieżki rowerowej przy zalewie, długiej na 200 metrów plaży, pomostów pływających i kontenerów z toaletami i natryskami, plażowicze mają do dyspozycji sprzęt wodny, który jest im udostępniany bezpłatnie. Obiekt jest bezpieczny dzięki monitoringowi oraz nadzorowi ratowników.  Frampolski zalew jest również jednym z obiektów objętych Projektem „Pięć zalewów - morze atrakcji". Dzięki Projektowi w jedną całość spięte zostały trasy turystyczne, łączące pięć zalewów znajdujących się na terenie gmin: Janów Lubelski, Frampol, Nielisz,  Zwierzyniec. W pobliskiej odległości znajdują się gospodarstwa agroturystyczne a bazę noclegową, campingową oraz gastronomiczną oferuje położony przy zalewie we Frampolu zajazd „Złoty Łan”. Zaplecze gastronomiczne w tym rejonie stanowi również Restauracja „Smaki Kresowe” przy  stacji paliw oraz stadion sportowy ze estradą.

Na terenie kąpieliska znajduje się bezpieczny nieodpłatny parking samochodowy, udostępniony dla turystów rowerowych na dłuższy pobyt (powyżej 24 godzin).

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013