Język:

Miejsca

Bulwar nad Uherką

Rzeki

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Polesie
Kontakt
Adres:
Lubelska 63, 22-100 Chełm
Telefon:
82 56 53 667
Adres e-mail:
Strona www:

Bulwar ze ścieżką spacerowo-rowerową ma długość 3,5 km i prowadzi od Parku Miejskiego, wzdłuż koryta rzeki Uherki, do południowej granicy miasta, skąd już jest bardzo blisko do ulubionego przez chełmian kąpieliska nad zalewem Żółtańce.

Na trasie ścieżki rowerowej i spacerowej są dwa nowe mosty nad rzeką oraz kilkanaście punktów widokowych na historyczną panoramę Górki Chełmskiej. Zorganizowano tam skwery wypoczynkowe i place rekreacyjne, zaopatrzone w stoły, ławki, ale także stoły do gier w szachy, warcaby, ping-ponga. Na placach ustawiono stojaki na rowery, są też specjalne konstrukcje do grillowania w plenerze. Wszystkie miejsca rekreacyjne na ścieżce zostały obsadzone drzewami i krzewami. Bulwar jest na całej długości oświetlony i monitorowany, może być więc bezpiecznym miejscem spacerów i przejażdżek także w nocy. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych chełmian oraz dla turystów są rzeźby białych niedźwiedzi, nawiązujące do zwierza znanego z herbu miasta.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013