Język:

Miejsca

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie

Muzea

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
24.58 km
Kontakt
Adres:
Sandomierska 243, 27-440 Ćmielów
Telefon:
+48 15 861 20 21, +48 535 588 960
Udogodnienia

Żywe Muzeum Porcelany to coś więcej niż eksponaty. To opowieść o porcelanie i 200-letniej tradycji związanej z jej wyrobem.

Pierwsze w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, to miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych, gdzie przez cały rok możesz odkrywać tajemnice ręcznej produkcji porcelany. Podczas kilkugodzinnej podróży z przewodnikiem zobaczysz na żywo jak powstają porcelanowe figurki, wejdziesz do wnętrza starego pieca i poznasz sekret różowej porcelany. Na warsztatach ceramicznych poczujesz się jak artysta, lepiąc porcelanową różę lub dekorując figurkę czy filiżankę własnym wzorem. Jeżeli chcesz poznać historię białego złota w Ćmielowie, musisz odwiedzić Wystawę Starej Porcelany. W Galerii Sztuki Współczesnej van Rij zobaczysz największą w Europie wystawę prac polsko-amerykańskiego artysty Lubomira Tomaszewskiego, ciekawe wystawy czasowe, jak również światowe dzieła malarstwa przeniesione na porcelanowe płyty, kolekcję Piękne Małpy Europy oraz unikatowe ikony pisane na porcelanie. Po zwiedzaniu na odpoczynek zaprasza Kawiarnia Leżąca Kotka, gdzie spróbujesz najdroższej kawy świata kopi luwak oraz innych wyśmienitych kaw i herbat świata podawanych w ręcznie malowanych filiżankach. Przy muzeum działa również Marmurowa Sala - sklep firmowy, gdzie kupisz wyjątkowe porcelanowe pamiątki

 

Bilety wstępu:
ŻYWE MUZEUM PORCELANY
Normalny: 18 zł
Ulgowy:14 zł
Grupowy (normalny): 15 zł
Bilet grupowy (ulgowy):13 zł

 

WYSTAWA STAREJ PORCELANY
Normalny: 12 zł
Ulgowy:  10 zł
Grupowy (normalny): 10 zł
Grupowy (ulgowy): 8 zł

 

WARSZTATY CERAMICZNE
Program RÓŻA: 27 zł
Program FILIŻANKA: 69 zł
Program KOTEK: 99 zł

 

Przy korzystaniu z dodatkowych atrakcji (np. muzeum, warsztaty, wystawa oraz galeria) przyjazd najpóźniej na godzinę 15.00 (październik - kwiecień na godz.14.00).
Możliwość oprowadzania przez przewodnika w języku angielskim lub niemieckim – przy wcześniejszej rezerwacji.
W przypadku wycieczek zorganizowanych (od 25 osób) oraz grup powyżej 10 osób wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zwiedzanie atrakcji odbywa się przy minimalnej ilości 4 osób.

 

Punkt Informacji Turystycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Miejskie Centrum Kultury
ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Św.
tel. 41 247 65 80
www.ostrowiec.travel
E-mail: informacja@ostrowiec.travel
 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013