Język:

Miejsca

Zalew w Nieliszu

Jeziora

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
1.25 km
Kontakt
Adres:
Rynek Wielki 13
Telefon:
84 639 22 92
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia rowerowe

Utworzony na Wieprzu, zajmujący powierzchnię ok. 950 ha, jest największym akwenem regionu lubelskiego. Urozmaicona linia brzegowa o długości 30 km stwarza znakomite warunki wędkarzom, a wodna przestrzeń przyciąga żeglarzy i windsurferów.

W Nieliszu, w miejscu dawnych wylewisk Wieprza, w których miejscowi rolnicy moczyli len, urządzono kąpielisko, zwane Moczydło. W sąsiedztwie plaży ze spacerowym molem działa wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, przystań żeglarska oraz dwukilometrowy tor wioślarski. Wokół zalewu powstają domki letniskowe i gospodarstwa agroturystyczne, jest też camping z miejscami dla camperów. Nielisz jest ważnym, z reguły końcowym przystankiem na trasie wieloetapowych spływów kajakowych po Wieprzu. Kajakarze, po przebyciu dość trudnych roztoczańskich odcinków w okolicach Zwierzyńca i Szczebrzeszyna, przybywają tu z ochotą na dłuższy wypoczynek. Jeśli przejezdżasz przez Nielisz rowerem, skorzystaj z zalesionych ścieżek w okolicach zalewu.

Urząd Gminy w Nieliszu
22-413 Nielisz
Tel. +48 84 631 27 27
ug@nielisz.pl
www.nielisz.pl

Centrum Informacji Turystycznej
i Historycznej w Zamościu

Rynek Wielki 13
22-400 Zamość
Tel. +48 84 639 22 92
zci@zamosc.pl
www.zci.zamosc.pl

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013