Język:

Miejsca

Centrum Geoedukacji w Kielcach

Rezerwaty przyrody

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
2.05 km
Kontakt
Adres:
Daleszycka 21, 25-202 Kielce
Telefon:
41 367 68 00
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Centrum Geoedukacji  w ramach swojej działalności prowadzi zajęcia geoedukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Jest placówką, stawiającą na edukację geologiczną  z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.

Wizyta w Centrum Geoedukacji  jest świetnym wstępem do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi.


Oferta Centrum Geoedukacji obejmuje:

  • zwiedzanie stałej wystawy – Galerii Ziemi (ok. 30 min -  jednorazowo max. 27 os
  • seans w kinie-kapsule 5D  „Podróż do wnętrza Ziemi” (ok 7 min - jednorazowo w kinie mieści się 9 os.
  • zajęcia teoretyczne, praktyczne lub terenowe (ok 45 min - tylko dla grup zorganizowanych)
  • wizytę w wirtualnej  jaskini „Chelosiowej Jamie”


Zwiedzanie:

Góry Świętokrzyskie to obszar o wybitnej georóżnorodności, otwarta księga dziejów Ziemi, w której ok 0,5 mld lat historii geologicznej zapisało się w dostępnych na powierzchni profilach skalnych. Wizyta w Centrum Geoedukacji to podróż w czasie do dewonu (416 do 359 lat temu), okresu szczególnego ze względu  na obfitość zapisu kopalnego.  Wystawa stała przedstawia najważniejsze środowiska i organizmy, które zamieszkiwały w dewonie obszar odpowiadający dzisiejszym Górom Świętokrzyskim. Specjalnie przygotowane dioramy z modelami dawnych żyjących organizmów wprowadzają w świat płytkich lagun, raf i głębokich mórz, które przed 359 milionami lat pokrywały te tereny. Artystyczne wyobrażenie dewońskiego świata podparte jest danymi naukowymi i skamieniałościami stanowiącymi jego zapis kopalny.

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach:
ul. Sienkiewicza 29
25-007 Kielce
tel.  41 348 00 60
e-mail:  informacja@swietokrzyskie.travel

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013