Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Chmielniku

Punkty Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
11.9 km
Kontakt
Adres:
Wspólna 13
Telefon:
41 354 24 12
Udogodnienia

Punkt Informacji Turystycznej w Chmielniku mieści się obecnie w nowoczesnym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku. Obiekt znajduje się w pobliżu rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie dawnej synagogi, która od wiosny 2013 roku, po renowacji i modernizacji, stanie się siedzibą Muzeum „Świętokrzyski Sztetl”.

Dojazd do centrum wskazują dwie brązowe tablice kierunkowe oraz dwa niebieskie znaki informacyjne z danymi teleadresowymi jednostki.  Przy budynku znajduje się obszerny parking. Informacja turystyczna udzielana jest na parterze, przy głównym kontuarze, który stanowi jednocześnie miejsce obsługi użytkowników biblioteki. Przy ladzie znajduje się stojak na bezpłatne materiały, gdzie turyści uzyskać mogą publikacje dotyczące całego regionu świętokrzyskiego (również w języku angielskim). Turystom udostępniane są również zbiory biblioteki i czytelni, gdzie znaleźć można wiele tytułów krajoznawczych.  Biblioteka prowadzi również sprzedaż publikacji dotyczących historii Chmielnika. Osoby odwiedzające PIT mogą skorzystać z usług świadczonych przez bibliotekę – w budynku znajduje się toaleta, dziesięć stanowisk z dostępem do Internetu oraz obszerna sala, gdzie odbywają się prezentacje i odczyty.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013