Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Rytwianach

Informacja turystyczna

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
17.28 km
Kontakt
Adres:
Klasztorna 25
Telefon:
15 864 77 95
Udogodnienia

Punkt znajduje się na terenie zabytkowego, pokamedulskiego kompleksu klasztornego, tak zwanej „Pustelni Złotego Lasu”. Oprócz założenia klasztornego oraz XVII-wiecznego kościoła z cennymi dziełami sztuki i elementami wyposażenia, turyści odwiedzający to miejsce zwiedzić mogą Galerię Kamedulską, prezentującą malarstwo i pamiątki o charakterze sakralnym, oraz przyklasztorny ogród.

 

Informacja udzielana jest bezpośrednio przy kontuarze obsługi klienta, gdzie prowadzona jest również sprzedaż pamiątek, żywności ekologicznej, dewocjonaliów oraz publikacji o tematyce religijnej i turystycznej (przewodniki po Rytwianach, najbliższej okolicy oraz całym regionie świętokrzyskim). Przy kontuarze znajduje się również stojak na bezpłatne wydawnictwa o najbliższej okolicy, publikacje ponadlokalne i regionalne (również w językach obcych). Turyści mogą korzystać z pozostałych udogodnień oferowanych przez Pustelnię – dwóch stanowisk do samodzielnego korzystania z Internetu, sal konferencyjnych oraz toalety.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013