Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Bielinach

Punkty Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
15.03 km
Kontakt
Adres:
Partyzantów 3
Telefon:
41 260 81 52
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

UWAGA!!!

W sezonie turystycznym, tj. od początku maja do października Punkt Informacji

Turystycznej z dotychczasową siedzibą przy ul. Partyzantów 3 w Bielinach

(budynek Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich) funkcjonuje w Hucie Szklanej,

przy kasie Osady Średniowiecznej, codziennie w godzinach 10.00 – 18.00.

 

Dodatkowo w siedzibie PIT przy ul. Partyzantów 3 w Bielinach dyżury pełnione są

od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 -16.00; sobota, niedziela:nieczynne 

 

Nadal obowiązuje dotychczasowy nr telefonu.:41/2608152, oraz dodatkowo: 41/2508156.

 

 

Punkt Informacji Turystycznej w Bielinach znajduje się w otwartym 23 lipca 2010 roku Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich – ośrodku, który skupia życie kulturalne, społeczne i folklorystyczne gminy Bieliny i okolic. Obiekt dysponuje salą konferencyjną (w której odbywają się istotne dla życia gminy prezentacje, spotkania, występy), pomieszczeniami udostępnianymi kołom gospodyń wiejskich, zespołom ludowym oraz kawiarnią „Chata Wiły” dostępną dla mieszkańców i turystów.

 

Dojazd do punktu oznaczony jest za pomocą dwóch brązowych kierunkowskazów oraz dwóch niebieskich tablic informacyjnych umieszczonych na terenie gminy z dokładnymi danymi teleadresowymi. Budynek, w którym znajduje się jednostka IT oznakowany jest za pomocą symbolu informacji turystycznej, jak również stałym napisem, zgodnym z systemem identyfikacji wizualnej województwa świętokrzyskiego. Przy budynku została zamontowana tablica turystyczna prezentująca największe atrakcje Bielin. Punkt Informacji Turystycznej znajduje się na parterze obiektu. Przestronne pomieszczenie urządzone jest z wykorzystaniem elementów regionalnych i miejscowych (dekoracja w postaci czarownicy świętokrzyskiej, wyrobów rękodzielniczych i ceramicznych), jak również mebli i sprzętu komputerowego, zgodnego z systemem identyfikacji wizualnej IT województwa świętokrzyskiego. Do dyspozycji gości oddany jest również obszar konsultacji oraz obszar samoobsługi.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013