Język:

Miejsca

Wypożyczalnia Rowerów "Pod Basztami"

Wypożyczalnie rowerów

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
8.91 km
Kontakt
Adres:
Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
Telefon:
+48 41 315 10 97
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Gmina Chęciny to urokliwy rejon, o wyjątkowo czystym środowisku naturalnym, pięknych krajobrazach i licznych obiektach dziedzictwa kulturowego. Jest to, doskonały teren do wycieczek rowerowych, dlatego też chcąc zachęcić do poznawania naszej gminy, utworzyliśmy wypożyczalnię rowerów „Pod Basztami”. Wycieczkę rowerową można zacząć od zwiedzania obiektów zabytkowych skupionych w centrum Chęcin, a następnie udać się w okolice Rezerwatu Zelejowa, Milechowy czy też pozwiedzać tereny Czarnej Nidy.

 

Obiekt posiada także w ofercie:
Bezpieczny, nieodpłatny parking samochodowy, udostępniony dla turystów rowerowych na dłuższy pobyt (powyżej 24 godzin)

 

Obiekt oddalony od Green Velo o ok. 10 km. Wypożyczalnia w obiekcie kulturalnosportowym. Obiekt nowowybudowany, nowoczesny. Bardzo ładny. Rowery nowe, z całym osprzętem. Obiekt znajduje się w Chęcinach, miasteczku o układzie uliczek średniowiecznym z dwoma rewitalizowanymi ostatnio rynkami. W miasteczku można zwiedzać klasztor Franciszkanów z burzliwą historią (była kiedyś restauracja w kościele  i schronisko PTTK w klasztorze). Jest też kościół Bartłomiej, którego historia sięga 14 w, położony u podnuża ruin zamku. Jest również kamienica zwana Niemczówką z 16 w..

Opinia audytora

 

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013