Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Miedzianej Górze

Informacja turystyczna

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
4.19 km
Kontakt
Adres:
Urzędnicza 8
Telefon:
41 303 11 01
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Punkt Informacji Turystycznej zlokalizowany w sąsiadującym z Urzędem Gminy, budynku Gminnej Bibliotek Publicznej w centrum miejscowości Miedziana Góra, 10 km na północy- zachód od strony Kielc, na drodze krajowej 74 z Kielc do Sulejowa.

 

Punkt znajduje się na parterze, a biuro sąsiaduje z biblioteką i czytelnią. Oznakowanie punktu stanowi podświetlany kaseton  przed wejściem oraz znaki dojazdu. Na miejscu znajdują się stojaki z informatorami o najbliższej okolicy, wydawnictwa ponadlokalne i regionalne, również w języku obcym oraz materiały tematyczne i specjalistyczne. Dodatkowym atutem jest parking i WC do użytku turystów. Punkt dysponuje jednym stanowiskiem komputerowym z Internetem do dyspozycji interesantów.

 

Obiekt odległy od Green Velo o ok. 4 km. Obiekt ma być przenoszony (teraz jest w małym pomieszczeniu przy bibliotece). Plac przed Urzędem jest rewitalizowany. W Bobrzy znajduje się niedokończony Zakład Wielkopiecowy z monumentalnym murem oporowym z czasów Staszicowskich. W latach 1610-1623, w Bobrzy zbudowano pierwszy na ziemiach polskich, wielki piec hutniczy i cztery fryszerki. Dziś to miejscu upamiętnia wzniesiony jest kamienny obelisk. W obrębie gminy możemy podziwiać rezerwaty: Kamienne kręgi, Sufraganiec.

Opinia audytora

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013