Język:

Miejsca

Restauracja Żmigród

Restauracje

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
12.5 km
Kontakt
Adres:
Plac Obrońców Pokoju 25, 27-500 Opatów
Telefon:
+48 15 868 46 89
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Restauracja Żmigród położona jest w Rynku Starego Miasta w Opatowie. W bliskim sąsiedztwie znajduje się wiele zabytków min. Kolegiata pw. św. Marcina z Tours z XII w. i Brama Warszawska z  XVI w. oraz najdłuższa w Polsce podziemna trasa turystyczna.

 

Regionalna Restauracja Żmigród otrzymała Certyfikat "Świętokrzyskiej Kuźni Smaku". Oferuje dania regionalne, typowo polskie oraz staropolskie jak również  kuchni europejskiej. Specjalnością zakładu jest "sałatka żmigród" i "kawa po opatowsku".  Obiekt polecam min. tournedos z drobiu w sosie cebulowo-rodzynkowym, roladki cygańskie i wiele innych specjałów. Posiada specjalną ofertę dla grup zorganizowanych.Oferuje trzy sale restauracyjne, utrzymane w podobnym stylu (surowy, ale przywołujący klimat irlandzkich pubów lub niewielkich, francuskich restauracyjek). Sale doskonale nadają się do organizacji spotkań towarzyskich, konferencji, bankietów, biesiad staropolskich oraz wesel.

 

Obiekt posiada także w ofercie:
Przygotowywanie suchego prowiantu "na wynos" (lunch pakietów)
Oferta kuchni regionalnej
Oferta kuchni wegetariańskiej

 

Obiekt oddalony od szlaku Green Velo o ok. 13 km. Obiekt należy do projektu Świętokrzyska Kuźnia Smaku. Znajduje się na szlaku kulinarnym. Posiada w karcie dania regionalne oraz w sprzedaży produkty regionalne. Znajduje się na zabytkowym rynku Opatowa, w bezpośredniej bliskości trasy podziemnej, romańskiej Kolegiaty św. Marcina oraz zabytkowej bramy Warszawskiej.

Opinia audytora

 

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013