Język:

Aktualności

Rockowy Sabat w Kielcach już za tydzień!

17 sierpnia 2017

Nie tylko dla hitów muzycznych warto przyjść na sobotni Rockowy Sabat 26 sierpnia na Kadzielnię. Magik Marcin Muszyński, przecięty na pół, odjedzie samymi nogami na rowerze, zostawiając górną część ciała na scenie. W pięciu skeczach wystąpią też aktorzy Iza Dąbrowska i  Mikołaj Cieślak. Iza Dąbrowska to słynna… pani Basia z Ucha Prezesa, a Mikołaj to… Mariusz z tego samego programu!!! Będzie wybuchowo!

Oddział Zamknięty zaśpiewa „Andzię”, Rezerwat - „Zaopiekuj się mną”, Wanda Kwietniewska znów „Nie będzie Julią”. OMD wykona pięć swoich światowych megahitów lat 80 - ych, a Sunrise Avenue z Finlandii zagra „Hollywod Hills”.

Już w przyszłą sobotę 26 sierpnia na Kadzielni Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego zwołuje kolejny Sabat. Tym razem rockowy. Koncert transmitowany będzie na żywo przez Super Polsat, a kilkanaście dni później emitowany przez główny kanał Polsatu w prime time. Rockowy Sabat zabierze obecnych 30-  i 40 - latków do sentymentalnej, ale przyprawionej ostrym gitarowym brzmieniem  krainy muzycznych wspomnień. Do lat ich pierwszego buntu, pierwszej gitary, na którą oszczędzali czasem jeszcze w PRL, do czasów dziwnych fryzur tamtej epoki oraz manifestów wolności wyśpiewywanych w tekstach. Taki właśnie będzie Rockowy Sabat  na Kadzielni.

- Amatorzy szalonych lat osiemdziesiątych, którzy bardziej woleli pop niż rock, także znajdą coś dla siebie, bo sprowadzamy do Kielc brytyjską grupę OMD, która zaśpiewa kilka swoich największych hitów takich jak Enola Gay, Sailing on the Sevens Seas, czy So in love. Ale mamy także coś dla nieco młodszej widowni, która przeżywała swoje pierwsze podboje miłosne w latach dziewięćdziesiątych przy hitach De Mono „Kochać inaczej” albo szalała na wakacyjnych imprezach „W dzień gorącego lata” grupy Big Day lub wreszcie kołysała się przy piosenkach Formacji Nieżywych Schabuff. O swoim „Kawałku podłogi” zaśpiewa Mister Zoob, a Mariusz Dyba znany z programu Idol, zaśpiewa jeden z hymnów lat osiemdziesiątych XX wieku „Kocham wolność”, który w oryginale wykonywali „Chłopcy z Placu Broni” - zapowiada Małgorzata Wilk - Grzywna dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Tym koncertem ROT WŚ wraca do tradycji organizacji Sabatów na Kadzielni, choć zmian jest sporo. Po raz pierwszy ROT WŚ organizuje koncert we współpracy z nowym reżyserem i z telewizją Polsat, zamiast telewizji publicznej. Rewolucyjną zmianą jest także możliwość zakupu biletów.

- Bilety na kilka sektorów są dostępne w wolnej sprzedaży. Można zakupić zarówno miejsce w sektorze VIP za 160 złotych jak w sektorach tańszych, gdzie bilet kosztuje 70 złotych. Bilety sprzedajemy między innymi na portalu www.kulturairozrywka.pl, gdzie można sobie wybrać konkretny rząd i miejsce - informuje Krzysztof Grzegocki z firmy Eskander, która na zlecenie ROT WŚ produkuje Rockowy Sabat dla Polsatu. 

 Reżyser koncertu, kielczanin Konrad Smuga zapowiada widowisko na najwyższym poziomie z fantastyczną scenografią.

- Jestem stąd i zależy mi, żeby Kielce i cały region pokazać w Polsacie z najlepszej strony. Dzięki zabawnym tekstom prowadzonych, którzy wystąpią w pięciu krótkich skeczach, dziejących się w najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego regionu, widzowie z całej Polski zobaczą jak piękne i ciekawe są choćby Jaskinia Raj, Kielce, Bałtowski Park Jurajski, zamek w Ujeździe itp. - zapowiada Konrad Smuga

- Ten walor promocyjny jest dla nas niezwykle istotny. Poprzez takie koncerty promujemy nasz region, a dzięki kabaretom przybliżamy walory turystyczne województwa w sposób nienachalny. Ale przybliżymy je także dzięki zwiastunom i billboardom sponsorskim, w których zobaczmy Kielce, Busko Zdrój oraz Ponidzie, zapowiada prezes ROT WS, Jacek Kowalczyk.

Bilety na koncert można kupić na: www.kulturairozrywka.pl

Dzień później także w amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach odbędzie się kolejny koncert: Przebój Lata RMF FM i Polsatu w ramach festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji, organizowany przez RMF FM i transmitowany na żywo w Polsacie, na którym wystąpią miedzy innymi:
- Kayah
- Agnieszka Chylińska
- Sylwia Grzeszczak
- Ewa Farna
- Grzegorz Hyży i wiele innych gwiazd.

Ostatni weekend czerwca zapowiada się w Kielcach bardzo muzycznie i warto wtedy przyjechać do Kielc, zwłaszcza że przez cały weekend będą tętnić życiem także kielecki deptak i rynek, gdzie przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, a kieleckie hotele kuszą atrakcyjnymi pakietami promocyjnymi.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013