Język:

Aktualności

Trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy ścieżek rowerowych w Gminie Kielce

3 listopada 2017

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpoczął konsultacje społeczne w sprawie planowanej budowy ścieżek rowerowych. Mieszkańcy będą mogą zgłaszać uwagi do projektu zakładającego wykonanie czternastu odcinków tras o łącznej długości 20 kilometrów. Ścieżki powstaną między innymi w ciągu al. Solidarności oraz ulic: Klonowej, Zagnańskiej, Krakowskiej i Orkana.

Formularz do opiniowania koncepcji jest zamieszczony wraz z materiałami informacyjnymi na stronach internetowych Miejskiego Zarządu Dróg i Urzędu Miasta.

Uwagi i opinie dotyczące budowy ścieżek rowerowych można  przesyłać w formie pisemnej pocztą, faxem lub e-mailem do 10 listopada 2017.

Rozbudowanie sieci o kolejne 20 kilometrów ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów, a także uzupełnić istniejącą infrastrukturę wybudowaną m.in. w ramach Green Velo. Dodatkowo urzędnikom zależy, aby w przyszłości z rowerów korzystała znacznie większa część mieszkańców, tak, jak ma to miejsce w krajach zachodnich.  Dokumentacja projektowa powinna być gotowa do końca kwietnia. Prace budowlane mają się rozpocząć w połowie przyszłego roku. Wartość inwestycji, to 10 milionów złotych.

Z przeprowadzonych konsultacji społecznych zostanie sporządzony raport, który będzie zawierał informację o sposobie załatwienia zgłoszonych uwag i opinii. 

Źródło: www.radio.kielce.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013