Język:

Aktualności

Powstanie rzeszowska plansza do Monopoly!

12 marca 2019

Już jesienią Rzeszów dołączy do grona miast, które posiadają własne wersje planszy popularnej gry Monopoly. Do tej pory fani tej gry ekonomicznej mogli przenieść się do Gdańska, Krakowa, Poznania, a także do wielu miast zagranicznych – w tym do Sydney, Rzymu czy Dublina.

Podczas konferencji prasowej w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie przedstawiciele władz miasta oraz producenta Monopoly – firmy Winning Moves International – zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad powstaniem miejskiej edycji tej gry. W konferencji udział wziął także Pan Monopoly, którego wizerunek nieodłącznie związany jest z tą popularną planszówką.

W trakcie wydarzenia przeprowadzono quiz dla młodzieży – uczniowie musieli wykazać się znajomością Rzeszowa. Odpowiadali na pytania związane z kulturą, turystyką oraz znanymi postaciami związanymi z miastem. Zadaniem uczestników było odgadnięcie, który z obiektów znajdzie się na jednym z pól do gry MONOPOLY Rzeszów. Okazał się nim gmach ratusza – jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w stolicy województwa podkarpackiego.

Swoich sił w rzeszowskiej edycji gry będzie można spróbować już jesienią. Specjalna wersja Monopoly dostępna będzie m.in. w największych sieciach sklepów zabawkarskich w Polsce.

 

Źródło i Fot.: www.rzeszow.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013