Język:

Aktualności

Podkarpackie pomysły na majówkę

2 maja 2019

Majówkowe szaleństwo na Podkarpaciu to okazja do przeniesienia się w czasie - zajrzyjcie do Karpackiej Troi, weźcie udział w balonowej fieście, spróbujcie swoich sił w konkursach i cieszcie się z naszej biało-czerwonej flagi.

Propozycje:

Dzień Flagi w Rzeszowie 2 maja. Biało-czerowna impreza na rynku: wystąpienie prezydenta miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, godz. 12:10 - występ Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie.

Majówka w Stalowej Woli 1-5 maja. Wiosennie pęcznieje od koncertów, wydarzeń, konkursów. W programie: rowerowy cross country, naukowy piknik familijny, dyktando „Gżegżółki”, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, trzeciomajowe świętowanie w Rozwadowie, Wniebogłosy i wiele, wiele innych.

Z przyjaciółmi dla biało-czerwonej 3 maja. W czwartek w godz. 17.30 w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Bandoska”, Zakladna Skola Michalovce, „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes Törökszentmikóls.

Rajd rowerowy śladami Białych Wilków - Bohaterom NZS - 2 maja. Aktywna majówka na Podkapraciu zapowiada się patriotycznie. Rowerzyści upamiętnią bohaterów NZS podczas podczas rowerowego rajdu.

Balony nad Krosnem 1-5 maja. Podczas majówki nad Krosnem będą unosić się kolorowe balony. W programie: warsztat maszyn latających, balonowe show oraz koncerty.

W programie:

1 maja, Rynek

godz. 20 - inspiracje muzyczne,

godz. 21 - uroczysta inauguracja XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych - Balonowego Pucharu Polski.

2 maja, Lotnisko

godz. 6 i 18 konkurencje balonowe.

Godz. 12-19 strefa warsztatowa: Warsztat maszyn latających, RCKP | Akademia Młodego Inżyniera, ZSP nr 3;

godz. 14 - 19 strefa VIVO!

godz. 20-24 Balonowe party: DJ: Wouzek, Alex Light, Carry, Prisoners Show.

Obchody Dnia Flagi - Jarosław 2 maja. Od godziny 16.00 rynek w Jarosławiu będzie biało-czerowny z okazji obchodów Dnia Flagi, które rozpoczną się piknikiem rodzinnym „Biało-czerwoni”.

Biało-czerwony przelot motoparalotniami w Przemyślu 2 maja. Uroczystość podniesienia flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na Rynku Starego Miasta rozpocznie się o godz. 10.00. W programie m.in. biało-czerwony przelot motoparalotniami w wykonaniu Przemyskiej Grupy Paralotniowej (tylko przy dobrych warunkach pogodowych); śpiewanie utworów patriotycznych przez dzieci z przemyskich szkół i przedszkoli, prezentacja tańców narodowych przez Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”.

Trzcinica - Majówka w Karpackiej Troi 1-5 maja. Historyczna majówka w Karpackiej Troi to propozycja dla wszystkich zainteresowanych podróżą w czasie do średniowiecza.

1 maja, zostaną zaprezentowane rasy zwierząt, które hodowane były w Trzcinicy w okresie epoki brązu i we wczesnym średniowieczu. 2 maja odbędą się warsztaty zielarskie. Warsztaty poprowadzi Bartosz Jemioła, specjalista fitoterapii, farmaceuta zafascynowany właściwościami ziół i medycyną naturalną. W piątek 3 odbędą się turniej wiedzy o grze pod nazwą Koło Dziejów. Majówkę zakończy łuczniczy weekend 4 i 5 maja, w trakcie którego będzie można nauczyć się strzelać z łuku pod okiem najlepszych łuczników historycznych w Polsce.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013