Język:

Aktualności

Promocja Green Velo w Bieszczadach

8 maja 2019

Występy zespołów, strefa zabaw dla dzieci, działania edukacyjne i piesze wycieczki – na takie atrakcje mogli liczyć uczestnicy obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej, które odbyły się w Mucznem, w Bieszczadach.

Każdy z gości miał również unikalną okazję odbycia niecodziennej podróży szlakiem Green Velo w kapsule 5D.

Podczas kilku minut seansu w kapsule można nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć – ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Ten seans to tylko próbka możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerze zarówno w zakresie turystyki kulturowej, jak i przyrodniczej. Na Wschodnim Szlaku Rowerowym każdy rowerzysta, biker czy kolarz znajdzie odcinek dla siebie, który pozwoli mu cieszyć się zdrową jazdą na dwóch kółkach.

Podczas imprezy podpisano także list intencyjny na realizację projektu dotyczącego rewitalizacji tras rowerowych w rejonie Bieszczad wraz z łącznikiem szlaku rowerowego GreenVelo. Inwestycja będzie realizowana przez Województwo Podkarpackie przy współudziale lokalnych samorządów: powiatów: przemyskiego, leskiego, bieszczadzkiego oraz gmin: Przemyśl, Krasiczyn, Fredropol, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska, Lesko, Olszanica, Baligród, Solina oraz Cisna.

Trasa ścieżek przebiegać będzie przez tereny charakteryzujące się dużymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi położone w południowej i centralnej części województwa podkarpackiego w części Karpat Wschodnich.

Rewitalizacja trasy rowerowej w rejonie Bieszczad polegać będzie w głównej mierze na: usunięciu i utylizacji starej infrastruktury szlaku – znaków i tablic informacyjnych, a także modyfikacji przebiegu szlaku oraz przeniesieniu fragmentów szlaku z dróg o dużym natężeniu ruchu na drogi powiatowe, gminne lub będące w zarządzie lasów państwowych.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013