Język:

Aktualności

Baseny Tropikalne Binkowski Resort na szlaku Green Velo

14 sierpnia 2019

W drugiej połowie 2019 roku turyści rowerowi będą mogli zregenerować siły w Basenach Tropikalnych Binkowski Resort. Nowoczesny obiekt znajduje się tuż przy Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo!

Baseny Tropikalne będą jedynym miejscem w kraju, którym w środku zimy poczujemy się jak na słonecznej wyspie. W głównej hali basenowej wypoczniemy wśród prawie 100 żywych palm oraz  innej tropikalnej roślinności, które przyjadą do Kielc z Florydy i południa Europy. Możliwość utrzymania egzotycznej flory, nawet przy niskich temperaturach, to zasługa całkowicie przeszklonej powłoki hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.

Obiekt pomieści nawet 600 osób. Dla najmłodszych przygotujemy specjalną strefę z kompleksem wodnych zabawek i mini-zjeżdżalni.
Po drugiej stronie powstanie główna niecka basenowa z wbudowanymi czterema jacuzzi oraz stacjami masażu umożliwiającymi masowanie stóp oraz kręgosłupa. Oprócz tego goście skorzystają z części rehabilitacyjnej z basenami aromatycznymi i witalnymi. Całości dopełni rozbudowana strefa gastronomiczna, której częścią będzie bar wodny serwujący między innymi egzotyczne drinki.

Kompleks saun i zjeżdżalnie.
W obiekcie planujemy też wybudowanie trzech zjeżdżalni. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting - 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska. Znajdzie się też coś dla podróżników: Lazy River, czyli sztuczna rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie. Baseny Tropikalne Binkowski Resort to nie tylko świat zabawy, ale również wypoczynku i relaksu, którego wielkim atutem będzie strefa cicha. W jej skład wejdzie kompleks saunowy na czele z największą sauną w Polsce na 130 osób.  

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013