Język:

Aktualności

4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup” w województwie lubelskim

25 czerwca 2019

Za nami pełna emocji rywalizacja sportowa w województwie lubelskim! Dziennikarze z 19 krajów mieli okazję sprawdzić się na najbardziej atrakcyjnych trasach rowerowych wokół Kazimierza Dolnego i na Roztoczu.

Wyścig MTB rozegrany został na16-km trasie trasie wokół Bochotnicy. Wyścig szosowy wystartował punktualnie o 13.15 z Rynku Wielkiego w Zamościu. Prawie 60-km trasa prowadziła przez Roztoczański Park Narodowy i Krasnobród. Pierwszy na metę po sprincie na ostatnich metrach, wjechał Sjors Beukeboom z Holandii, mistrz świata dziennikarzy z 2018 roku. W wyścigu szosowym triumfowała dziennikarka z Niemiec Melanii Schoch.
Ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród dla zwycięzców odbyła się na scenie w Rynku Wielkim w Zamościu. Najliczniejszą reprezentację stanowili dziennikarze z Chin, którzy już po raz czwarty uczestniczyli w Media World Cup.
W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 200 dziennikarzy z 22 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii i Holandii.
Puchar Świata w wyścigu szosowym zdobyli Malani Schoh z Niemiec oraz Sjors Beukeboom z Holandii, w zawodach MTB triumfowali Ewelina Bojdzińska i Maciej Krysztoforski.
Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Polskiej Fundacji Narodowej, Polskiej Organizacji Turystycznej, władz miasta Zamościa oraz zamojskiej policji i strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013