Język:

Aktualności

Pociągiem POLREGIO na zwiedzanie atrakcji w korytarzu Green Velo

26 czerwca 2019

POLREGIO uruchamia dodatkowe wakacyjne pociągi, które będą kursować do najbardziej atrakcyjnych miejscowości w całym kraju. Z połączenia będą mogli również skorzystać użytkownicy szlaku Green Velo w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim.

Świętokrzyskie
Już od czerwca moża pojechać z Kielc do Sandomierza i z powrotem w każdą sobotę i niedzielę. Pociąg będzie kursował do końca wakacji, również w święto 15 sierpnia.

Podkarpackie
Od 29 czerwca do 31 sierpnia POLREGIO uruchomi weekendowe połączenia na trasach Rzeszów - Zamość Wschód, Rzeszów - Sandomierz, Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja), Sanok - Medzilaborce (Słowacja) i Jarosław - Lublin.

Lubelskie
Od 22 czerwca do 1 września uruchomione zostaną wakacyjne połączenia Lublin-Bełżec (2 pary pociągów), Zamość-Rzeszów (weekendy), Lublin - Jarosław (weekendy) i Chełm - Włodawa (2 pary pociągów w weekendy).

Podlaskie
W każdy weekend oraz w długie weekendy uruchamiane są dwie pary pociągów na  trasie z Białegostoku do Walił przez Puszczę Knyszyńską. Ponadto w lipcu pojadą dodatkowe kursy na folkowe imprezy plenerowe w pobliżu stacji Waliły: „Basowiszcza” i „Siabrowska Biasieda”, a także we wrześniu - w Sokolu Białostockim (miejscowość położona na trasie) na „Święto Grzyba”. Pociągi będą kursować do 29 września. Od 28 czerwca do 1 września pociągi POLREGIO będą kursowały po nieobsługiwanej przez 15 lat linii Hajnówka - Siemianówka prowadzącej nad Zalew Siemianówka, zwany też Jeziorem Siemianowskim. Z Hajnówki do Siemianówki będzie uruchamiany jeden kurs w piątki, dwa kursy w soboty i niedziele; z Siemianówki do Hajnówki w soboty trzy kursy, w niedziele dwa kursy.

Źródło: POLREGIO

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013