Język:

Aktualności

Laureaci z Podlaskiego i Lubelskiego w konkursie "Na wsi najlepiej"

9 sierpnia 2019

Do tegorocznej edycji konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” zgłoszono aż 169 obiektów związanych z polską turystyką wiejską. Kapituła wybrała 4 zwycięzców i 8 laureatów konkursu.

Wybór ogłoszono w trakcie konferencji 9 sierpnia w Warszawie. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z tą formą turystyki. Cieszymy się, że wśród 12 nagrodzonych są produkty turystyczne z korytarza Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Podlaski Szlak Kulinarny - województwo podlaskie
www.podlaskiszlakkulinarny.pl
Podlaski Szlak Kulinarny prowadzący smakoszy do skarbów kuchni regionalnych, tworzony jest przez podlaskich producentów lokalnych wyrobów kulinarnych. Dzieł sztuki gastronomicznej, które są dziedzictwem kulinarnym tego regionu i wytwarzane są od dziesiątków lat według przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Produkty są laureatami wielu renomowanych konkursów kulinarnych, znajdują się na unijnych i krajowych listach produktów tradycyjnych.

 „Polana” Elżbieta Popko (Miejsce Przyjazne Rowerzystom) - województwo lubelskie
www.polana.info.pl
Malownicze gospodarstwo w Lipowcu to miejsce urokliwe, oddalone od innych zabudowań, pozwalające cieszyć się ciszą, czystym powietrzem oraz pięknymi widokami. Usytuowanie na przebiegu wielu szlaków turystycznych czyni nas idealną bazą wypadową do innych, pięknych, roztoczańskich zakątków – wszak to kraina ciągnąca się od Kraśnika aż po Lwów. Gospodarze oferują przepyszne regionalne jedzenie, wino oraz zajęcia w zagrodzie edukacyjnej.

Laureaci, oprócz statuetek, otrzymali bezpłatny pakiet promocyjny – wsparcie w działaniach marketingowych oraz możliwość współpracy z popularnymi blogerami. Oferta obiektów wyróżnionych w konkursie zostanie także przedstawiona w wydawnictwie, które ukaże się w nakładzie 10. tys. egzemplarzy. Te będą dystrybuowane m.in. na targach krajowych oraz w siedzibach regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

WSZYSCY LAUREACI KONKRSU:
Kategoria – Wypoczynek u rolnika
1. Folwark „Wrzosówka” Holiday Home
2. Gospodarstwo Ekoagroturystyczne – Zagroda Edukacyjna „Kamez”
3. Siedlisko Leluja

Kategoria – Wypoczynek na wsi
1. Agroturystyka Pod Jabłonią
2. Pod Tulipanem i Domek na górce
3. Chatka Włóczykija

Kategoria – Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
1. Małopolska wieś z Tradycją, mot.krakow.pl
2. Agroturystyka Polana i Brzozowy Dworek, polana.info.pl
3. Bieszczadzka szkoła rzemiosła, ginacezawody.pl

Kategoria – tradycyjna kuchnia polskiej wsi
1. Dworek Tradycja
2. Podlaski Szlak Kulinarny
3. Smakiem Kaszubskiej Żurawiny

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013