Język:

Aktualności

Szlak Green Velo na Liberation Bike Ride w Belgii!

4 września 2019

Już 14. września z miejscowości Tielt we Flandrii wyruszy amatorski rajd rowerowy Liberation Bike Ride. W samym Tielt nie zabraknie Polskiego Miasteczka, a w nim naszej multimedialnej kapsuły i stoiska Green Velo.

Już 14. września z miejscowości Tielt we Flandrii wyruszy amatorski rajd rowerowy Liberation Bike Ride. W samym Tielt nie zabraknie polskiego miasteczka, a w nim naszej multimedialnej kapsuły i stoiska Green Velo.

Celem rajdu jest podkreślenie wkładu Polski w wyzwolenie we wrześniu 1944 r. flamandzkich miast i miasteczek spod okupacji niemieckiej przez 1 Polską Dywizję Pancerną Generała Maczka. W tym roku mija 75 lat od tych wydarzeń i jednocześnie przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią.

To sportowe wydarzenie połączone z ważnymi historycznymi rocznicami, będzie jednocześnie okazją do promocji Polski jako destynacji turystycznej, a w szczególności bogatej oferty turystyki rowerowej  pozwalającej na odkrywanie walorów przyrodniczych polskich regionów.

A po rajdzie (w godzinach 14:00-17:00) czeka na wszystkich moc atrakcji w Polskim Miasteczku. W Tielt zagoszczą polska muzyka i kuchnia, wystawy „Pancerne skrzydła” i „Time of Poland”. Będzie można wziąć udział w warsztatach i konkursach z cennymi nagrodami. My natomiast zaprosimy do wirtualnej podróży szlakiem Green Velo w naszym mobilnym kinie 5D. Nie zabraknie też materiałów informacyjnych o tym najdłuższym w Polsce szlaku rowerowym. Pozytywnych emocji dostarczy pokaz emocjonujących akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby – rzeszowskiego trialowca i wielokrotnego rekordzisty Guinnessa.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013