Język:

Aktualności

PKP Intercity dla rowerzystów

16 września 2019

Dziś rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji PKP InterCity przygotowało ciekawą ofertę dla rowerzystów.

W dniach 16-22 września rowery będzie można przewozić pociągiem za symboliczną złotówkę. Usługa ta będzie dostępna we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Złotówkę zapłacimy niezależnie od długości trasy, na której zamierzamy przewozić nasz jednoślad. Promocyjne bilety można nabyć w kasach biletowych, na stronie internetowej www.intercity.pl oraz u konduktora w składach TLK, IC i EIC. Należy pamiętać, że promocyjny bilet ważny jest tylko na pociąg, na który został on wydany, a liczba miejsc na przewóz rowerów w danym składzie jest ograniczona.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest każdego roku w połowie września. Ma on na celu promocję ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz multimodalny, czyli taki, który łączy różne rodzaje transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013