Język:

Aktualności

Promotorzy Polski na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym - wyróżnieni z Podlaskiego

3 października 2019

Podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego wręczono statuetki „Promotor Polski” z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska”. Co roku fundacja nagradza ludzi, którzy przez swoje działania i dokonania umacniają pozytywny wizerunek Polski.

Promotorzy Polski” to osoby, które swoją działalnością i osiągnięciami na polu naukowym, kulturalnym lub biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Podczas  VI WKG Fundacja uhonorowała czterech laureatów związanych z Podlaskiem.
Wśród wyróżnionych:

Mikołaj Buszko - inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka",
Monika Siecińska-Jaworowska -
prezes zarządu firmy Suempo,
prof. Wojciech Maksymowicz -
lpolski neurochirurg, profesor nauk medycznych związany z kliniką Budzik w Olsztynie, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Katarzyna Bonda -
pochodząca z Hajnówki pisarka kryminałów o międzynarodowej sławie.

Statuetki Promotor Polski są wręczane od 2017 roku w poszczególnych regionach Polski podczas różnych wydarzeń biznesowych i kongresów gospodarczych. Statuetki wręczał Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki oraz prezes PTWP, Wojciech Kuśpik.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013