Język:

Aktualności

Coraz bardziej zielony Sanok

29 października 2019

Władze Sanoka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów odbudowuje miejską zieleń. Planuje też ponad 4 000 nasadzeń. Widać już pierwsze efekty pracy!

- Zależy mi, aby Sanok był miastem zielonym i przyjaznym dla mieszkańców. Wiele zrealizowanych na terenie Sanoka inwestycji, wiązało się z nieuniknioną wycinką drzew i zniszczeniem terenów zielonych. – mówi burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski. – Wszędzie tam, gdzie wycinamy, realizujemy również nasadzenia zastępcze w dużo większej ilości. W kwietniu br. przeprowadziliśmy akcję „Drzewko dla sanoczan” wraz z Zarządem Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody rozdaliśmy naszym mieszkańcom 30 tys. sadzonek. Na stadionie Wierchy trwają nasadzenia kolejnych 300 sadzonek drzew i krzewów. Realizacja projektu to nie pierwsze i nie ostatnie działania Miasta na rzecz tworzenia zieleni w naszym mieście, na które warto zwrócić uwagę.
Urząd realizuje projekt „Zagospodarowanie terenów brzegów Sanu w Sanoku” o wartości 1,5 mln złotych. Zazielenienie Sanoka obejmuje 17 hektarów.
Pierwsza część projektu wpłynęła między innymi na poprawę infrastruktury rowerowej.  Powstała ścieżka pieszo-rowerowa o długości niemal 725 metrów. Rozpoczyna się ona obok parkingu przy Muzeum Budownictwa Ludowego i łączy się z istniejącą ścieżką „przy Sosenkach”.

Źródło: UM Sanok

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013