Język:

Aktualności

Czytaj PL– największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce

4 listopada 2019

Listopad, zimno, pada, szybko robi się ciemno… dla wielu to czas pożegnania z rowerem i przywitania kubka gorącej herbaty i dobrej książki. Także i takie osoby znajdą coś dla siebie w wirtualnej bibliotece akcji Czytaj PL.

Listopad, zimno, pada, szybko robi się ciemno… dla wielu to czas pożegnania z rowerem i przywitania kubka gorącej herbaty i dobrej książki. Także i takie osoby znajdą coś dla siebie w wirtualnej bibliotece akcji Czytaj PL, w ramach której w listopadzie każdy uzyskać może bezpłatny dostęp do 12 e-booków i 10 audiobooków.

W akcję włączyło się wiele miast w Polsce, także tych na Szlaku Green Velo. W gronie miast partnerskich akcji znajdziemy Białystok, Przemyśl i Rzeszów. Nie oznacza to jednak, że tylko tam możemy cieszyć się bezpłatnymi książkami. W 2019 roku akcja obecna jest w 21 miastach Polski oraz w 1305 szkołach ponadpodstawowych na terenie całego kraju a nawet w 8 Miastach Literatury UNESCO.

Jak skorzystać z akcji?

Dostęp do bezpłatnej wypożyczalni uzyskujemy przez aplikację mobilną Woblink, która działa na platformy iOS i Android. Przy jej pomocy wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7 000 nośników – są to przede wszystkim plakaty, których lokalizacja widoczna jest na interaktywnej mapie. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, a w niej same popularne bestsellery!

Według raportu Biblioteki Narodowej w 2018 roku przynajmniej jedną książkę przeczytało jedynie 37% badanych Polaków. Dzięki tej akcji te statystyki można realnie zmienić.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013