Język:

Aktualności

Kajakiem z Wigier do Bałtyku

14 stycznia 2020

Trzech facetów z Suwałk – miłośników podróży i aktywnego stylu życia – ma niezwykły pomysł na majówkę.

Już 9 maja  wyruszą spod kamedulskiego klasztoru wigierskiego na wyprawę kajakową. Ich cel to Morze Bałtyckie. Swoją inicjatywą chcą zarazić firmy i instytucje do wpłacania datków na konto Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach. Trzema kajakami spłyną Czarną Hańczą, Kanałem Augustowskim, Biebrzą, Narwią i Wisłą. Trasę o długości około 1000 kilometrów planują pokonać w około 16 dni.

Spływ do Bałtyku to wieloletnie marzenie jednego z uczestników – Arkadiusza. To tylko jeden powód, dla którego redaktor bloga smacznepodroze.com zdecydował się na to przedsięwzięcie. Akcja ma przede wszystkim zachęcić firmy do wsparcia Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach, która obejmuje opieką wychowawczą i socjalną dzieci wywodzące się z rodzin z problemem alkoholowym i niewydolnym wychowawczo.

Więcej informacji o akcji, „Przystani” i wsparciu, którego możecie udzielić znajduje się na blogu smacznepodroze.com .

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013