Język:

Aktualności

Moc atrakcji dla najmłodszych w Stalowej Woli!

15 stycznia 2020

Już 16 stycznia (czwartek) organizatorzy wystawy „Od COP do Gospodarki 4.0” pokażą najmłodszym, że gospodarka to zagadnienie, którym można interesować się w każdym wieku.

Gościem honorowym wystawy będzie Prezydent RP Andrzej Duda.
Wydarzenie odbędzie się w nowej hali ARP przy ul. Kasprzyckiego. W godzinach 11:00-17:00 najmłodsi zobaczą, dotkną i posmakują unikalnych wyrobów i produktów wytwarzanych przez rodzimych producentów, którzy zaprezentują się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Będzie z czego wybierać, bo na wystawie spotkamy producentów żywności i tradycyjnych potraw, ale i wytwórców nowoczesnych robotów i ciężkiego sprzętu wojskowego.
Fani aktywnego wypoczynku będą mogli postrzelać gole z piłkarzami Piłkarskiej Spółki Akcyjnej „Stal” Stalowa Wola. Podkarpackie zaprasza natomiast na wirtualną podróż po szlaku Green Velo w nowoczesnym mobilnym kinie 5D.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Na hali pojawi się planetarium, fotobudka, stanowisko malarskie, budowania rakiet i rzeźbienia w soli. Nie zabraknie spektakularnych pokazów, między innymi wytopu szkła czy prezentacji chemicznych z użyciem wody. Zainteresowani będą mogli zobaczyć też niezwykły pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym.
Na nowoczesnej drukarce 3D wydrukujemy swój unikalny gadżet. Dowiemy się też, czym jest start-up, będzie też okazja do porozmawiania z przedsiębiorcami prowadzącymi tego typu biznes. Nie zabraknie też warsztatów ekologicznych – Lasy Państwowe zapraszają na swoje stoisko, gdzie dzieci poznają rośliny i zwierzęta żyjące w okolicznych lasach, otrzymają też sadzonkę drzewa.
Nie lada gratką dla dzieci, ale również dla dorosłych będzie spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który otworzy wystawę „Od COP do Gospodarki 4.0” o godzinie 12.30.
Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa, na miejsce wydarzenia należy przybyć do godziny 12.00. Parkingi i wejście znajdują się od ul. Kasprzyckiego w sąsiedztwie budynku Huty Stalowa Wola – Z5. 16 stycznia pod halę ARP będą kursować autobusy komunikacji miejskiej, które bezpłatnie przywiozą zainteresowanych na wystawę. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy i parkingów na stronie: http://bit.ly/2slQijR .
Organizatorami wydarzenia „Od COP do gospodarki 4.0” są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Polskiej Wystawie Gospodarczej będzie osobiście patronował prezydent RP Andrzej Duda.
Partnerami głównymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. Partnerami organizacyjnymi natomiast: Zamek w Baranowie Sandomierskim, Superior Industries Production Poland Sp. z o.o., Halmar Sp. z o.o., LedLive, PPH CERKAMED Wojciech Pawłowski, Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Thoni Alutec Sp. z o.o., Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Program Wystawy „Od COP do gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020
z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
16 stycznia 2020
nowa hala ARP, ul. Kasprzyckiego
12.30 / uroczyste otwarcie wystawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę
13.15 / Panel „Od COP do gospodarki 4.0”
13.45 / Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu
11.00 – 17.00 / zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci


Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013