Język:

Aktualności

Pamiątki regionalne Warmii i Mazur - konkurs

11 lutego 2020

Inspiracje kulturą Warmii i Mazur, tradycjami i nawiązaniem do atrakcji regionu - takimi cechami mają się charakteryzować idealne pamiątki regionalne.

Ideą konkursu jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z Warmią i Mazurami i stanowią atrakcyjną pamątkę z tego regionu.Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2020 roku, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w terminie do 20 sierpnia 2020 roku.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko 60 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła pamiątka „Skrzynia wianna z posagiem” autorstwa Eleonory Toś z Kaflarni Warmińskiej.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013